Jak tedy připravit kávu pro tyto skvostné míchané nápoje? Není třeba investovat do drahých profesionálních přístrojů, s nimiž se obvykle setkáváte v barech (na tyto koktejly nebudete potřebovat ani mixér). Pokud denně nevypijete desítky šálků, jejich pořizovací cena se pro domácí použití neospravedlňuje. Místo toho vám při přípravě těchto kávových koktejlů stejně dobře poslouží automatický kávovar nebo cenově dostupný moka konvička.

Vydejme se na cestu do světa kávových koktejlů:

Kávové Martini


Kávové nebo espresso martini sice technicky vzato není martini, ale jeho název je odvozen od elegantní štíhlé sklenice, která je jeho domovem. Tento nápoj se může pochlubit lahodnou sladkostí díky kávovému likéru, dokonalou hořkostí kávy a jemným nebezpečím díky téměř nepostřehnutelné přítomnosti vodky. Popíjejte s nadšením, ale opatrně.

Pro jednu porci tohoto podmanivého kávového martini shromážděte tyto ingredience:

  • 40 ml vodky
  • 20 ml kávového likéru
  • Espresso
  • Šejkr

Začněte naplněním šejkru ledem a poté přidejte všechny ingredience. Silně protřepejte a směs přeceďte přes barové sítko do sklenice. Na závěr ozdobte nápoj celými nemletými kávovými zrny, abyste získali vizuálně atraktivní vzhled.

Italská káva s Amarettem


Už jste někdy slyšeli o irské kávě s whiskey Jameson? Tady je italská varianta s hořkosladkým půvabem mandlového likéru Amaretto. Je to ideální společník pro pohodová nedělní odpoledne strávená s poutavou knihou - harmonické spojení kávy a dezertu.

Pro jednu porci italské kávy s Amarettem shromážděte tyto prvky:

  • 200 ml čerstvě uvařené kávy připravené podle vašich preferencí.
  • 45 ml likéru Amaretto
  • Lehce našlehaná čerstvá smetana

Nejprve nalijte Amaretto a kávu do sklenice nebo sklenice. Lehce promíchejte a pak vše korunujte vrstvou jemně ušlehané smetany. Smetana by měla být lehce tekutá, ne příliš tuhá, což zvýrazní jak chuť kávy, tak její vizuální půvab s krásným gradientním efektem.


Ať už zvolíte ten drink nebo ten doporučujeme vyzkoušet koktejl s naší Kávou RED