První a nejdůležitější věc je ujasnit si, kolik peněz chcete do kávovaru investovat. Jejich cena se totiž pohybuje v řádech několika stovek, ale také několika desítek či stovek tisíc.

Další věcí, o které byste měli přemýšlet je to, co vše od kávovaru čekáte. Jestli budete pít kávu jednou či víckrát denně a jestli preferujete kapsle anebo mletou kávu.

Teď už k samotným druhům kávovarů

 

Pákový espressovač

Pokud milujete kávu a celý proces její přípravy, kdy si kávu sami namelete a poté si připravíte šálek lahodné kávy, je pro vás vhodnou volbou právě pákový espressovač. Při jeho pořizování ale musíte mít na paměti, že je třeba zakoupit i mlýnek na kávu.

Stejně jako je o něco náročnější příprava kávy, je potřeba počítat i s náročnější údržbou, o kávovar je potřeba se dostatečně starat, aby se jeho zanesení neprojevilo na kvalitě kávy.

Samozřejmě si ale díky pákovému kávovaru můžete připravit kávu přesně podle vašich představ, celá příprava je totiž jen na vás.

Plně automatický espressovač

Automatické kávovary jsou báječným pomocníkem pro ty, kteří chtějí zároveň připravovat více šálků kávy a to stiskem jednoho tlačítka. Tyto typy kávovarů už patří k těm nákladnějším, na druhou stranu se ale jejich nákup rozhodně vyplatí. Tento typ není jen do domácností, své využití najde i v nejrůznějších firmách.

Výše zmíněné kávovary nejsou většinou příliš rozměrné, u těchto automatických kávovarů je ve většině případů nutný dostatečný prostor. Na druhou stranu si nemusíte příliš lámat hlavu s úklidem, spousta těchto kávovarů se po přípravě káv sama vypláchne a k jejich odvápnění a vyčistění stačí použít speciální tablety.

Automatické kávovary uspokojí chutě milovníků všech druhů káv – od klasického espressa až po ochucené latté a jiné mléčné nápoje.


Věříme, že jsme Vám poradili a teď si stačí jen vybrat ten pravý z naší široké nabídky kávovarů